Як прописати дитину?

Як прописати дитину в Україні?

Процедура прописки є обов'язковою і дуже важливою для дитини та її сім'ї, оскільки це дозволяє встановити місце її проживання, отримати доступ до освіти, медичних послуг та інших соціальних пільг.

Органом прописки займаються 3 структури:

  1. ЦНАП (Центр надання адмін.послуг)
  2. РАЦС (Реєстрація актів цивільного стану)
  3. В органі соціального захисту (одночасно з подачею заяви на допомогу при народженні дитини).

Згідно з законодавством, батьки або законні представники новонародженої дитини зобов'язані зареєструвати її місце проживання протягом трьох місяців з моменту її державної реєстрації народження.

Для декларування місця проживання новонародженої дитини необхідна присутність обох батьків. Якщо процедура декларування відбувається онлайн на порталі "Дія", потрібна електронна згода обох батьків.


Дитину можна прописати винятково за місцем реєстрації одного з батьків. Якщо батьків немає, то це може бути місце реєстрації одного з опікунів. Проте, у разі наявності обох батьків, дитина має бути прописана лише з ними, і навіть найближчі родичі не мають право зареєструвати новонароджену дитину в себе.

Як прописати дитину сервісом єМалятко?
Для цього необхідно мати електронний медичний висновок про народження дитини. Після внесення відповідних даних про батьків та дитину, а також встановлення галочки навпроти послуги щодо реєстрації місця проживання, оформлення відбудеться протягом одного робочого дня.

як прописати дитину

Як прописати дитину офлайн?


  1. У регіональному ЦНАПі.
  2. У ДРАЦСі (одночасно з реєстрацією народження).
  3. В органі соціального захисту (одночасно з подачею заяви на допомогу при народженні дитини).

Реєстрація буде проведена у день вашого звернення, відразу після подання відповідних документів. Цей процес є важливим для встановлення місця проживання дитини та забезпечення її прав на освіту, медичну допомогу та інші соціальні послуги.


Тож, прописати дитину в Україні можна дуже швидко, як онлайн, так і офлайн.
Як швидко прописати дитину в Україні?

Наш портал з радістю проконсультує Вас у виборі дитячого відпочинку і підбере найкращий зимовий табір - БЕЗКОШТОВНО!
Підписуйтесь на наші соц.мережі

Блог від EduCamp